Kāzu plānošanas procesam jāpieiet mierpilni, bet tai pat laikā apzinīgi. Kāzu plānošana nenozīmē tikai jautrību un romantiku, bet arī dažādas juridiskas darbības, piemēram, līgumu slēgšanu ar nolīgto pakalpojumu sniedzējiem. Lai gan līgumu parakstīšana noteikti neasociējas ar jautrību, tomēr tā ir ļoti svarīga daļa, lai pasargātu sevi pašus, un gaidāmajā notikumā viss izvērstos kā plānots. Tādēļ svarīgs jautājums ir, ko vajadzētu zināt par kāzu pakalpojumu līgumiem pirms tos parakstīt?
Pakalpojumu klāsts
Pakalpojumu klāsts ir viens no svarīgākajiem jautājumiem, kam jābūt iekļautam līgumā. Jaunajam pārim ir precīzi jāzina, kādus pakalpojumus viņi saņems par konkrēto naudas summu. Tieši tādēļ līgumā ir jāiekļauj informācija gan par to, cik stundas pakalpojuma sniedzējs strādās jūsu kāzu dienā, gan par to, ko tieši jūs saņemsiet (piemēram, cik fotogrāfijas gala rezultātā jums būs pieejamas, vai būs iekļauts arī fotoalbums, cik minūšu garš video tiks izveidots utt.).
Lai pāra un arī pakalpojuma sniedzēja ekspektācijas tiktu apmierinātas, līgumā ir jābūt precīzi norādītam gan tam, ko pakalpojuma sniedzējs apņemas nodrošināt, gan tam, ko nē.
Rīcība ārkārtas situāciju gadījumā
Protams, mēs nereti par sevi domājam, ka ar mums nekad tas nenotiks. Proti, nenotiks nekas tāds, kas varētu būt par iemeslu kāzu pārcelšanai vai tam, ka kāzu pakalpojumu sniedzējs nevar ierasties uz kāzām. Tomēr dzīvē situācijas mēdz būt dažādas gan pašiem jaunajiem pāriem, gan kāzu pakalpojumu sniedzējiem, tādēļ līgumā noteikti jābūt iekļautai kārtībai, kas jāievēro, ja kāda no pusēm nevar pildīt līguma noteikumus ārkārtas situācijas dēļ.
Atcelšanas politika īpaši rūpīgi jāizrunā ar pakalpojuma sniedzēju, noskaidrojot, vai saņemsiet atpakaļ iemaksāto naudu atcelšanas gadījumā, vai tiks nodrošināts līdzvērtīgs pakalpojuma sniedzējs utml.
Kāzu pakalpojuma sniedzēja elastīgums
Tā kā kāzu plānošanas process nereti ilgst pat gadu un vairāk, tad izmaiņas laika gaitā nav nekas neparasts. Viesu skaits var palielināties un notikt laika izmaiņas, tādēļ ir nepieciešams rūpīgi izvērtēt līgumu un atrunāt ar pakalpojuma sniedzēju, vai ir iespējamas kādas izmaiņas. Jāpiemin, ka visas izmaiņas ir jāatzīmē rakstiski.
Kurš segs papildus izmaksas?
Ja kāzas paredzētas ārpus Latvijas vai kādā attālākā Latvijas pilsētā, pakalpojuma līgumā jāatrunā arī ceļošanas un nakšņošanas izdevumi pakalpojuma sniedzējam.
Lai nerastos nepatīkami pārsteigumi, jaunajam pārim ar savu kāzu fotogrāfu, vakara vadītāju vai cita pakalpojuma nodrošinātāju jāatrunā, kurš sedz šīs papildus izmaksas. Jebkurš papildus pasākums (ceļošana, nakšņošana, maltītes utml.) radīs papildus izmaksas, tādēļ šim jautājumam ir jāpievēršas atbildīgi.
Precīzs maksājumu grafiks
Jaunajam pārim, parakstot līgumu, jāpārliecinās, ka maksājumu grafiks par konkrēto pakalpojumu, kā arī summas, kas katrā no maksājumiem jāveic, ir precīzi norādītas līgumā. Tādā veidā pāris var precīzi plānot savu kāzu budžetu un maksājumus.
Līguma parakstīšana
Cilvēka vārds, kurš paraksta līgumu, patiesībā ir daudz svarīgāks, kā varētu šķist. Bez tā, ka līgumu paraksta pakalpojuma sniedzējs un jaunais pāris, dažkārt to paraksta arī jaunā pāra vecāki, piemēram, gadījumos, kad viņi sedz kāzu izmaksas. Tā kā līguma parakstītājs būs oficiālais klients, tad vienmēr rūpīgi jāizvērtē, kura vārds atradīsies parakstu ailītē.