Vai ir kāda īpaša recepte, kura uzbur sievišķību kādā alķīmijas laboratorijā? Ir dzirdēts, ka sievietes spēks ir tās vājumā, bet, rokot dziļāk, sievišķais aspekts ir aprakstīts, apdziedāts un vēl joprojām tiek aprunāts dažādās kultūrās, reliģijās un būsim godīgas arī mēs – sievietes par to ne mazums runājam. Ir kultūras, kurās sinonīmi sievišķībai ir arī tādi vārdi kā zobens, šķēps, karoga kāts. Romiešiem tā bija Artemīda, mums – latviešiem – Laima, Māra. Sievietei ir ļoti daudz īpašību un pamatfunkciju. Viena no tām, bez šaubām ir dzemdēt bērnus, tādā veidā arī spēja izveidot šo īpašo saiti ar bērnu. Tas nav tikai emocionāls process, tīri fizioloģiski, hormonu līmenī sievietē notiek ļoti daudz pārmaiņu. Sievietes apziņa ir daudz elastīgāka par vīrieša. Sieviete ir spējīga pielāgoties, tā ir daudz elastīgāka un labilāka. Tieši sievietes ir tās, kuras vīrietī var radīt vai atņemt milzu enerģiju. Tā enerģijas un spēka apmaiņa notiek nepārtraukti. Mēs, protams, to neredzam, bet būsim godīgi, patiku, nepatiku, īpašus fluīdus un vibrāciju, kaut reizi esam sajutušas.
Laimīgu, starojošu un mierīgu sievieti var sajust pat uz ielas, tai paejot garām. Citi to sauc par harizmu, citi par šarmu, man patīk vārds miers.
Bet cik viegli līdz tādam mieram/sirdsmieram nonākt? No kurienes tas nāk, kā to sevī izaudzēt?
Vai mūsu miers ir atkarīgs vienmēr no ārējiem apstākļiem un cilvēkiem vai esam par to atbildīgas pašas?
Manuprāt, ja sieviete pati nav sapratusi, kas viņa ir, tad viņa ilgtermiņā nebūs laimīga ne attiecībās, ne viena.
Jo atzīsimies sev, ka esam gaidījušas, ka tūliņ, tūliņ kaut kas būs, mainīsies, liks justies labāk, bet tas kaut kas aizdomīgi ilgi nenāk.
Sievišķība var būt arī nežēlīga. Tā var būt destruktīva. Tas kaitē ne tikai pašai sievietei, bet to izjūt arī visi apkārtējie. Īgna un neapmierināta sieviete ir kā melnais caurums, kas parauj visus līdzi. Reiz runāju ar savas draudzenes vīru, kurš atzinās, ka dienās, kad sieva atnāk mājās sliktā noskaņojumā, pat neko īpaši nesakot, bērni lēnām pieceļas no dīvāna, aizslīd uz savām istabām un viņš pats iet uz darbistabu strādāt, tā dodot laiku nomierināties. Tik daudz ir runāts par to, ko tad darīt – iet mierināt vai labāk atstāt vienu un gaidīt, kad pati atnāks? Ko darīt ar otra emocijām? Vai esam pār tām atbildīgi? Viennozīmīgi sievietes ir emocionālākas – ārēji, taču kā teica kardiologs Andrejs Ērglis tieši vīriešiem esot tāds salauztās sirds sindroms, sievietēm tāda nemēdz būt.
Sievišķība ir dažāda – mīloša, skaista. Tā ir gudra un radoša, bet var būt arī varonīga un drosmīga.
Tāpēc šodien ļoti gribētos parunāt par to, kāda ir sievišķība, kādas ir tikai sievietēm piemītošās īpašības, kuras no tām bagātina, kuras tieši otrādi – atņem sievišķību.
Vai mūsdienās sievišķība vispār ir modē? Vai sievišķība ir nopērkama veikalu plauktos un skaistumkopšanas salonos? Kādas sievietes mēs esam un kā sevi kopjam, lai būtu lepnas un apmierinātas pirmkārt jau pašas ar sevi.
INTUĪCIJA. SIEVIETEI IR “LABĀKA ANTENA”.
Man, protams, ir draudzenes. Es viņas apbrīnoju. Mums pat ir viena maģiska fotogrāfija, kurā es skatos uz mums visām un katra ir pilnīgi savādāka. Bet vienam gan mēs pilnīgi noteikti piekrītam visas, ka sievietēm ir ļoti izteikta intuīcija.
SIEVIETES RUNA
Vārdam ir milzīgs spēks, sievietei sava runa būtu jākopj. Pļāpīgums ne vienmēr ir vietā. Protams, brīnišķīgi, ja sievietei ir savs viedoklis. Tikpat svarīga ir arī spēja klausīties. Saprast teiktā jēgu, jo mūsdienās ir tik daudz bezjēdzīgu un tukšu sarunu.
NEPĀRTRAUKTA PAŠIZGLĪTOŠANĀS
Kad es to atklāju, sāku sajūsmināties par to, cik daudz ir apgūstamas informācijas un cik interesanti ir pavadīt laiku arī pašai ar sevi. Noskaties dokumentālo filmu par Atlantīdu, uzzini, kādi ir tenisa spēles noteikumi, palasi par to cik kaitīgs veselībai patiesībā ir glikozes sīrups, painteresējies par to, kādu mākslas virzienu pārstāv Klods Monē. Un miljoniem citas lietas. Uzzini, būs saturīgākas sarunas un varēsi iemācīt vairāk arī saviem bērniem.
UZTICĪBA
Ja es vaicātu vai tu zini kuri ir tavi cilvēki un vai esi labs draugs? Vai cieni savas izvēles? Vai nav gadījies tā, ka vienai draudzenei šu…šu…ššššš par otru? Sajūta, ka esi godīga, atbrīvo no trauksmes un sasprindzinājuma. Ja tu tāda būsi, tad pati kļūsi par visuzticamāko draugu un tev atvērsies daudz noslēpumu, jo katra sieviete, arī tavas draudzenes un tu pati esi kā smalka kumode ar miljons atvilktnītēm.
Tieši uzticība ir tā, kas tās atver. Un līdzīgs pievelk līdzīgu. Tur nu gan dabas likumus nevar apmānīt.
STINGRĪBA, DROSME, PRASME AIZSTĀVĒT
Nebaidīties atšķirties, arī ar savu viedokli.
Taču, lai viedoklis nebūtu agresīvs, ir jābūt zināšanām. Drosme mūsdienās ir vajadzīga, kaut vai tāpēc, lai iestātos par savu bērnu, jo sabiedrībai ir tik daudz pamācību un komentāru, kuriem, iespējams, neatbilst tavējais par to kā audzināt.
LABESTĪBA UN LĪDZJŪTĪBA
Sievietei dabiski sanāk būt maigākai par vīrieti. Ne pa velti tad, ja zvana izbijis pielūdzējs vairākas reizes dienā, tad dodiet savam vīrietim parunāt, bet, ja kādam ir vajadzīgs atbalsts vai par kādu ir prieks, tad vārdus labāk atrod sievietes.
PIESĀTINĀTĪBA
Man nāk prātā atkal kāds stāsts no draudzenes. Kad viņa bija maza, tad brālis neņēma viņu savā kompānijā, kurā bija arī citi zēni, bet kā viņai to gribējās! Tad tapa ārkārtīgi gudra doma – viņa sāka gatavot puišiem pusdienas. Jau iedzimta ļoti sievišķīga īpašība. Pēc kāda laika puiši nāca un jau gaidīja viņas sagatavoto maltīti. Piesātinātība ne tikai ar to domājot – labi paēst, bet būt mierā ar esošo, atrast nodarbošanos, kas tevi padara priecīgu, kaut vai izmēģini jaunas receptes, lai tu negaidītu, ka citi tevi izklaidēs un nedusmojies, kad tas nenotiek.
Atrast savu piesātinājumu, jo tieši labi piesātināta augsne spēj dot labus augļus un tai ir spēja augt un attīstīties.
PIEDOŠANA, TOLERANCE
Spēja piedot, pirmkārt jau pašai sev. Nedzīvot sirdsapziņas pārmetumos par neizdarīto, slikti izdarīto, nokavēto. Kā teica Māte Tereza:
“Ja tu dzīvo bēdās par pagātni vai bailēs par nākotni, tad tu nedzīvo vispār.”
GAITA UN KUSTĪBAS
No sievietes gaitas, stājas, žestiem var nojaust to, kā viņa jūtās, cik viņa uz doto dzīves posmu ir pārliecināta un apmierināta ar savu dzīvi. Tev taču ir gadījies sastapt sievieti vai pašai dzīvē bijis tāds posms, kad esi atslābusi un nomierinājusies. Kad sanāk atpūsties, izgulēties un sevi palutināt. Kad tāds brīdis ir pienācis, tad pavēro sevi. Mainās gaita, iztaisnojās mugura, tavi žesti ir mierīgāki un maigāki. To der piefiksēt un atcerēties arī saspringtos dzīves brīžos.
Taisna mugura nozīmē brīvāku enerģijas plūsmu tevī,
ne pa velti arī mugurkaulam ir milzīga nozīme, kam, piemēra, joga pievērš lielu uzmanību. Un ne tikai. Tas tīri fizioloģiski sakārto daudz procesus. Kusties, vingro, sēdi taisni un atrod savu masieri.
KAISLE UN SPĒJA GŪT BAUDU
Filmā “Amēlija” interesantā veidā iepazīstina ar visiem filmas varoņiem. Par katru tiek pastāstīts, kas viņam patīk un kas nepatīk. Piemēram, Amēlijai pašai patika iebāzt roku maisā, kas pilns ar graudiem, ar karotīti sasist krēma brulē cieto virskārtu, ar slapju pirkstu vilkt pa vīna glāžu augšējo malu . Tos laikam mūsdienās sauc par guilty pleasure. Jeb vēl savādāk, tās varam nodēvēt par mūsu mazajām kaislībām. Man, piemēram, ir tāds niķis, ka man patīk, lai vannas istabā visas etiķetes šampūniem un kosmētikas līdzekļiem ir smuki pagrieztas pret mani – kā veikalā. Arī grāmatu aizmugures es kārtoju “pēc auguma”. Ir vēl pāris, bet padalītos, ja vien es zinātu tavējos. Tās ir mazās kaislības, kas nez no kurienes ir atnākušas un palikušas pie mums uz dzīvi. Un tas nav netikums. Būt kaislīgai NAV netikums. Arī sievietes seksualitāte, ja vien tu pati to pazīsti, esi apzinājusies, godīgi ar sevi parunājusi un zini, pēc kādiem brīžiem jūties piepildīta, un pēc kādiem iztukšota, ir Dieva/dabas, tavas sievišķības dāvana, kurai ir milzu spēks. Ar to nevajadzētu spēlēties un lieki tērēt. Atrodi kā un ar ko to papildināt.
TAM VISAM PĀRI – NEIZSĪKSTOŠS HUMORS
Kad esi atradusi savu inner self, tad ir vēl tikpat un vēl vairāk ārējās lietas kā vairot un uzturēt savu sievišķību. Ak, kā man tagad gribētos ieliet sev glāzi vīna un neiet vēl ilgi gulēt, jo pašai ir palicis interesanti. Kāda ir tava veļa? Tu velc zeķubikses vai esi atklājusi zeķu burvību zem kleitas? Vai tu guli satīna vai linu gultasveļā? Kādas ir tavas rotas? Kādas grāmatas stāv pie tavas gultas? Kāpēc tu izvēlies tieši tās smaržas? Bet tam jau mūsu sarunai būs dublis Nr.2
Veiksmi, draudzenīt.