Kāzas nozīmē ne tikai laimīgus pārus, bet arī daudz priecīgus viesus. Tādēļ, sākoties aktīvajai kāzu sezonai, der atgādināt, kādas ir kāzu viesu visbiežāk pieļautās kļūdas. Tā teikt, lai mācītos no citu, ne pašu kļūdām.
Baltā kleitā aizvien tikai līgava
Pirmā lieta, kas kāzu viesiem ir jāievēro – atbilstošs dress code jeb ģērbšanās stila etiķete.
Aizvien vienīgā, kas uz kāzām var ierasties baltā kleitā, ir līgava, un, lai cik arī skaistas nebūtu dažādas baltas vakarkleitas, šo principu vajadzētu ievērot visām uzaicinātajām viešņām. Ja vien jaunais pāris to nav īpaši iekļāvis savā kāzu dress code, tad arī sarkanā krāsa nebūs piemērota kāzu svinībām.
Ja ielūgumā nav norādīts kādā krāsas apģērbā vislabāk ierasties, tad vajadzētu vadīties no attiecīgās kāzu vietas un laika tematikas (piemēram, kāzas brīvā dabā dienas vidū vai vakara svinības greznā muižā).
Ierasties ar nokavēšanos uz kāzu ceremoniju
Izrādās, ka viens no lielākajiem netikumiem un biežākajām kļūdām, ko pieļauj kāzu viesi, ir kāzu ceremonijas kavēšana. Dažādos pētījumos visā pasaulē parādās teju pat 20 procenti kāzu viesi, kas kaut reizi ieradušies ar nokavēšanos uz kāzu ceremonju. Tā ir liela necieņas izrādīšana jaunajam pārim un īpaši līgavai, kurai kāzu ceremonijā būtu jāierodas tad, kad visi viesi jau ir sanākuši.
Neaicinātu pavadoņu atvešana
Cerot, ka neviens tā nedara, tomēr jāatgādina, ka neaicināta un ar jauno pāri nesaskaņota pavadoņa paņemšana līdzi uz kāzu svinībām pēdējā brīdī ir nepieņemama rīcība.
Zinot, ka jaunajam pārim viena kāzu viesa uzaicināšana izmaksā vidēji no 50-100 eiro un sēdvietu plāns izveidots jau vismaz nedēļu iepriekš, būtu nekorekti nostādīt jauno pāri neveiklā situācijā.
Lietot pārāk daudz alkohola un sarīkot scēnu
Neviens jaunais pāris nevēlas, lai viņu kāzu dienā kāds viesis pārlieku daudz lieto alkoholu un sarīko kādu scēnu. Lai gan atvērtais bārs daudziem izklausās vilinoši, tomēr kāzu viesiem vajadzētu sekot līdzi alkohola daudzumam, ko patērē. Visticamāk neviens kāzu viesis nevēlas būt tas, par kuru jaunajam pārim jākaunas un jānožēlo, ka ir uzaicināts.
Ieteikums – uz vienu glāzi alkohola vienmēr izdzert vienu glāzi ūdens, pēc iespējas vairāk kustēties un paēst pirms došanās pie atvērtā bāra – tādā veidā organisms tik ātri neizjutīs reibumu.
Pavadīt visu vakaru, raugoties telefona ekrānā
Lai gan mūsdienās daudzi šķiet ir kļuvuši atkarīgi no savām mobilajām ierīcēm, kāzu ceremonija un svinības ir īstais laiks un vieta, lai mobilo telefonu noliktu malā, nevis garlaikoti pārbaudītu savus sociālos tīklus. Ja reiz nevarat telefonu atstāt mājās, tad vismaz neaizmirstiet ieslēgt klusuma režīmu, jo izrādās viesu telefona iezvanīšanās kāzu ceremonijas laikā nav retums daudzās kāzās. Ja nevēlaties, lai uz jūsu pusi tiktu raidīti nosodoši skatieni, labāk no šādām situācijām izvairīties.
Sarunāties uzrunu laikā
Vakara svinību laikā ikviens kāzu viesis sāk atraisīties, līdz ar to arī viņa balss tonis paaugstinās.
Tomēr, lai arī cik jautri būtu un cik ļoti ar blakussēdētāju vēlētos pārrunāt visu aktuālo, ir viens brīdis, kad to nevajag darīt, proti, uzrunu jeb tostu laikā. Visticamāk tie, kas ir sagatavojuši uzrunas – pats jaunais pāris, vedēji, līgavas un līgavaiņa vecāki to ir darījuši ar lielu rūpību, ieguldot tajā laiku un ir pelnījuši cieņu, ka viņos klausās.
Nākt klajā ar paziņojumu citu kāzu dienā
Lai arī cik grūti dažkārt mūsu cilvēciskajai dabai būtu noskatīties, ka kāds cits ir uzmanības centrā, tomēr jāatceras, ka tieši tur – uzmanības centrā savā kāzu dienā ir jaunais pāris. Tādēļ pat, ja jums ir kāds liels paziņojums, par ko jau sen plānojat pastāstīt visiem, jaunā pāra kāzu diena nav īstais brīdis, kad to darīt.
Ja tomēr tā rīkosieties un lai cik arī priecīgs nebūtu jūsu lielais paziņojums, tas var radīt sajūtu, ka vēlaties nozagt līgavai un līgavainim viņu vakara spozmi.