Esam aizvadījuši krāšņu, detaļām un pārsteigumiem pilnu kāzu sezonu. Pāri, kas savus lielos dzīves “JĀ” vārdus teiks arī vēlāk, jau ķērušies klāt plānošanas darbiem, tieši tādēļ apkopojām 7 kāzu plānošanas idejas no šī gada, kas noteikti noderēs arī nākamajās kāzu sezonās.
Lūgt viesus jau iepriekš sagatavot uzrunas
Lai izvairītos no tā, ka jūsu izsapņotās kāzu svinības ar daudzām draugu un tuvinieku uzrunām un pārsteigumiem, pārvēršas salīdzinoši klusās vakariņās, jau pirms kāzām der īpaši uzrunāt tos cilvēkus, no kuriem jūs vēlētos dzirdēt, piemēram, uzrunu.
Līgavas māsa, vedēji, draugi vai vecāki – tas, lai paliek jūsu ziņā, bet kāzu organizatori novērojuši, ka viesiem patīk sagatavoties, tādēļ nevajadzētu baidīties uzticēt viņiem šo godu – teikt uzrunu. Tāpat varat izveidot vēl aizraujošāku kāzu svinību konceptu, kur jau ielūgumā norādīts, ka vēlētos, lai viesi sagatavotu kādu priekšnesumu vai aktivitāti, kas kalpos jums abiem, kā vislielākā dāvana.
Mazāk mēdz būt arī vairāk
Laiks, kad uz savām kāzām pāri juta nepieciešamību uzaicināt teju visus zināmos radiniekus un kaimiņus, ir pagājis, tādēļ arī nākamajā kāzu sezonā noderēs atcerēties, ka vairāk nebūt nenozīmē labāk. Četri vārdi, kas ievērojami atvieglos gan kāzu plānošanu, gan samazinās kāzu budžetu, ir: Samazini savu viesu sarakstu.
Kāzas – tā nav vieta randiņiem
Kāzu svinības nav tā vieta, kur pāra draugiem doties uz pirmajiem randiņiem, tādēļ veids, kā vēl samazināt viesu skaitu – ielūgumā nenorādīt “plus viens”. Protams, ja vien aicinātais pāris nav kopā jau zināmu laiku.
Neplānotie izdevumi ir realitāte
Neparedzētie izdevumi nav tikai mīts – tā drīzāk ir realitāte, ar ko saskaras lielākā daļa pāru. Tieši tādēļ, plānojot savu kāzu izmaksas, būs lietderīgi ierēķināt vismaz 5-10 procentus no kopējā budžeta neplānotajiem izdevumiem. Tie var būt visdažādākie – sākot no kāzu kleitas pāršūšanas un beidzot ar svinību vietas slēptajām izmaksām.
“Svinību vietu cenu politika mēdz būt dažāda. Ir vietas, kur viss ir ļoti korekti saprotams, bet diemžēl vēl aizvien ir tādas vietas, kuru cenu politika ir tik sarežģīta, ka papildus izmaksas ir teju vai garantētas.
Šis ir tas gadījums, kad visas pašsaprotamās lietas ir jāizrunā līdz sīkākajām detaļām,” norāda kāzu organizatore Gunta Skalberga / Pop Up Sense.
Nejaukt dažādas tradīcijas un kāzu stilus
Fotogrāfs Billijs Locs iesaka pāriem saprast to, ko viņiem nozīmē kāzu ceremonija baznīcā un latviešu tradiconālie rituāli un pārdomāt to, ko iekļaut savā kāzu dienā, jo ceremonija baznīcā un latviešu tradicionālā jeb pagāniskā mičošana esot ļoti atšķirīgas lietas.
“Domāju, ka labāk vai nu pieturēties pie baznīcas vērtībām ar ceremoniju dievnamā
vai arī plānot savas kāzas latviski ar līdzināšanas ceremoniju, bet nejaukt šīs lietas kopā vienā dienā,” iesaka Billijs.Jaunām kurpēm jābūt iestaigaitām, kaut istabā
Nopērkot visskaistākās līgavas kurpes, nevajadzētu tās vienkārši ielikt skapī līdz kāzu dienai. Vajadzētu atcerēties tās iestaigāt, lai tās būtu pēc iespējas ērtākas. Protams, iestaigāt, ne nonēsāt. Un līdzi ņemamo lietu sarakstā noteikti ir jābūt maiņas kurpēm, ko uzvilkt, griežoties uz deju grīdas visas nakts garumā.
Viss ir detaļās
Skaistās Pinterest bildes nerodas pašas no sevis, tādēļ jāatceras, ka kāzās svarīgas ir detaļas – rūpīgi gatavotie ielūgumi, gredzeni, dekorāciju elementi, zieds no līgavas pušķa – tās visas ir lietas, ko noteikti vajadzētu nodot arī jūsu kāzu fotogrāfam, kas tās pratīs izmantot, lai pārvērstu brīnišķīgās fotogrāfijās.
FOTO: BILLIJS LOCS