Pēdējo gadu laikā visā pasaulē kāzām ir mainījušies formāti. Kāzu ceremonijas notiek arī agrās rīta vai vēlās nakts stundās, darbadienās un svētkos. Viens no šādiem nestandarta risinājumiem pēdējo gadu laikā ir kāzas, tai skaitā, to svinības dienas laikā, bez dejām visas nakts garumā. Dejas gan ir, bet tikai pa dienu – saules gaismā.
LĪGAVĀM skaidro, kādas ir priekšrocības šāda formāta kāzām.
Laika plānojums kāzu svinībām dienas gaismā
Lai gan kāzu organizatori nereti iesaka kāzu rītu nesākt pārāk agri, tas vairāk attiecas uz kāzām, kur kūku paredzēts ēst pusnaktī un dejot līdz pirmajiem gaiļiem. Ja kāzu svinības paredzēts slēgt jau pievakarē, tad nav ne mazākā iemesla atteikties no agriem kāzu rītiem.
Vienīgā būtiskā atšķirība starp kāzu svinībām vakarā un dienā, ir laika plānojums, respektīvi, kāzu ceremonija varētu sākties jau ap plkst. 11.00, kas nozīmē, ka līgavas un līgavaiņa pucēšanās rīts sāksies salīdzinoši agri.
Pēc kāzu ceremonijas varētu sekot neliela jaunā pāra fotosesija, bet jau ap plkst. 13.00 pāris kopā ar saviem viesiem var sēsties pie svētku galdiem.
Tas, ka kāzu svinības notiek dienas laikā, noteikti nenozīmē, ka viesi jācienā vien ar uzkodām un šampanieti.
Ja pāris vēlas, tad vakariņu formātu var pārvērst svētku pusdienu formātā, servējot gan siltos, gan aukstos ēdienus. Pēc pusdienām var sekot gan kāda aktivitāte, gan pirmā kāzu deja, gan kūkas griešana – nevienai no šīm aktivitātēm nav jāizpaliek tikai tādēļ, ka kāzu svinības notiek dienas gaismā.
Džeza grupa vakara dīdžeja vietā
Viens no populārākajiem jautājumiem, runājot par kāzām dienas laikā, ir, vai šādam formātam piestāvēs dzīvās mūzikas grupa. Atbilde ir viennozīmīgs “jā”.
Ja kāzu svinības notiek brīvā dabā, tad ierastā vakara dīdžeja vietā iespējams labāk piestāvēs kāda džeza vai akustiskā grupa – lieliski saskaņosies gan ar pusdienu formātu brīvā dabā, gan ļaus izkustināt kājas. Šāds svinību formāts, pavisam noteikti, neliedz arī dažādas izklaides aktivitātes.
Vēlās brokastis un gaisīgs dreskods
Kāzu svinībām dienas laikā piestāvēs brunch jeb vēlo brokastu ēdienkarte, piedāvājot gan dažādas vieglas uzkodas un salātus, gan kvalitatīvus burgerus, omletes un brokastu saldos ēdienus, piemēram, beļģu vafeles ar dažādām piedevām.
Tāpat vajadzētu padomāt par viegliem alkoholiskiem dzērieniem – vīnu, kokteiļiem, šampanieti.
Šāda formāta kāzu svinībām, īpaši tad, ja tās notiek karstā vasaras dienā, dreskods jeb ģērbšanās stils viesiem nepieprasa vilkt uzvalkus un greznas kleitas. Ielūgumā noteikti vajadzētu norādīt, kādā dreskodā viesiem jāierodas, bet tie varētu būt gan gaisīgāki audumi, gan drēbes gaišākos toņos, kā tas būtu vakara svinībās.
Pēc svinībām – ceļojumā vai uz SPA
Ne mazāk svarīgs jautājums, protams, ir, cikos svinības beigt un ko darīt pēc tam. Svinību noslēgums atkarīgs no katra pāra, bet ap plkst. 18.00, 19.00 kāzu svinības varat beigt ar līgavas pušķa mešanu un pateicību viesiem par ierašanos.
Tālākā vakara plāni var būt dažādi – būs pāri, kas gatavosies doties savā medusmēneša ceļojumā vai pavadīs vakaru divatā kādā mājīgā SPA viesnīcā, dosies izbraukumā ar vedējiem vai nelielā fotosijā ar fotogrāfu.
Savukārt, ja kāzu viesi vēl vēlas svinības turpināt, nekas viņiem to neliedz darīt – tikai šoreiz bez jaunā pāra.
Šādu kāzu formātu nereti izvēlas arī ģimene ar bērniem, jo pa dienu svinībās varēs piedalīties arī paši jaunākie ģimenes locekļi, kam turpat netālu ierīkot bērnu stūrīti, noorganizēt auklīti un ļaut izskrieties.
Protams, rīkojot kāzas dienas vidū, jādomā arī par laikapstākļiem, īpaši tad, ja ceremonija un svinības paredzētas dienas vidū, kad saule var karsēt visspēcīgāk.