Plānojot savas kāzas, pāri mēdz meklēt palīdzību un padomu visur – sākot ar kāzu organizatoru, Pinterest un vedējiem un beidzot ar draugiem, paziņām un tiem pāriem, kas jau ir precēto kārtā. Tomēr aktuāls paliek jautājums, cik daudz pirms pašām kāzām varam stāstīt apkārtējiem un ko vajadzētu paturēt pie sevis?
Kāzu plānošanas procesu paturēt noslēpumā
Diemžēl mūsdienās ideju kopēšana ir ļoti izplatīta – ja pēc kāzām no tā ir teju neiespējami izvairīties, tad pirms lielā notikuma gan šāda opcija pastāv.
Ja esat izdomājuši unikālu kāzu konceptu, līgava pašuvusi sev neredzētu kāzu kleitu vai atraduši svinību norises vietu, par ko lielākā daļa interneta vēl nezina, tad kāzu plānošanas laikā ar savām idejām, atklājumiem un vēlmēm nevajadzētu plaši dalīties apkārt. Tas nozīmē gan to, ka vismaz daļu kāzu plānošanas procesa nāksies paturēt noslēpumā gan no Instagram un citu sociālo mediju sekotājiem, gan kāzu viesiem.
Vēl viens iemesls, kādēļ visu kāzās paredzēto nevajadzētu izstāstīt lūgtajiem viesiem jau pirms gaidāmā notikuma, ir, lai viesi piedzīvotu pārsteiguma momentu. Jo mazāk viņi zinās, jo pārsteigtāki būs, jo vairāk tas atainosies viņu emocijās.
Kāzu budžetu neapspriest ar pāriem, kas precējās pirms pieciem gadiem
Jūs teiksiet – tādā gadījumā konsultēsimies jau ar precētiem pāriem, jo nebūs jābaidās no ideju kopēšanas (galu galā viņi jau ir precējušies) un varēsim iegūt papildus padomu.
To, protams, var darīt, bet pirms tam vajadzētu rūpīgi izvērtēt gan to, vai konkrētā pāra kāzu stils atbilst jūsu skaistuma un gaumes izpratnei, kā arī zināt, cik ilgu laiku atpakaļ viņi viens otram teica jā.
Kāzu mode mainās tikpat strauji, ja ne vēl straujāk, kā apģērbu mode, tādēļ tas, kas, piemēram, pirms pieciem gadiem bija aktuāls un moderns, tagad jau var šķist morāli novecojis.
Kāzu organizatore un dekoratore Iluta Piternika / MintDeco pāriem iesaka, piemēram, kāzu budžetu neapspriest ar pāriem, kas precējušies pirms pieciem vai vairāk gadiem. Kāzu industrijai attīstoties, mainās gan finansiālais ieguldījums, gan pāru vēlmes un vajadzības, tādēļ nevajadzētu pieņemt, ka kāzas, kas pirms pieciem gadiem, piemēram, izmaksāja 10 tūkstošus eiro, šobrīd izskatītos un izmaksātu tāpat.
Sagādāt pārsteigumu arī vedējiem
Lai gan nereti vedēji ir tie cilvēki, kas par kāzu norisi zina teju visu (īpaši tad, ja viņi tās uzņēmušies arī organizēt), tomēr vajadzētu atstāt arī viņiem kādas nezināmas lietas, lai arī viņi pāra kāzās spētu piedzīvot pārsteigumu.
Protams, vedējiem ir jāzina scenārijs, jo, visticamāk, viņi būs sagatavojuši kādus pārsteigumu brīžus pašam pārim, tomēr jūs varat neatklāt viņiem, vai un kad gatavojaties pateikt savu īpašo paldies viņiem.
Tāpat, ja esat iecerējuši kādu, piemēram, abi kopā iemācīties un nodziedāt duetā dziesmu visiem viesiem vai iestudēt interesantu deju, varat to paturēt noslēpumā no vedējiem un pārējiem viesiem, saskaņojot tikai ar mūziķiem vai vakara vadītāju (ja tie, protams, nav paši vedēji).
Runājot vēl par vedējiem kā vakara vadītājiem, Iluta Piternika iesaka pāriem rūpīgi apdomāt un saprast, vai tiešām katrs vedējs automātiski kvalificējas arī vakara vadītāja titulam. Ja vedēji ir kautrīgi, nespēj atraisīties, tad iespējams nav vajadzības viņus mocīt, uzticot šo pienākumu. Tādā gadījumā daudz vērtīgāk ir apdomāt vakara vadītāja noalgošanu.
Ne tikai neļaut citiem kopēt, bet arī nekopēt pašiem
Tieši tāpat kā nevajag pārlieku dalīties ar savām kāzu plānošanas idejām, nav ieteicams pārlieku iedvesmoties no citu pāru kāzu norises.
Iedvesmoties, protams, drīkst, bet kopēt nebūtu vēlams. Jūs noteikti gribētu izvairīties no situācijas, kad jūsu kāzas tiek salīdzinātas ar tās un tās māsīcas vai tās un tās slavenības kāzām. Jūsu kāzu dienai jābūt unikālai, tādai, kas raksturos tieši jūs abus.